Najlepsze rodzaje książek

książki w księgarni

Chyba nie ma takiej osoby na świecie, która w zimny wieczór lub odpoczywając na wakacjach, nie lubiła się relaksować przy czytaniu ulubionych książek. Jeśli jednak taka istnieje, to chyba tego nie próbowała. Książki potrafią wciągnąć lepiej niż nie jeden film czy serial, ponadto nie potrzebujemy żadnego telewizora czy laptopa, aby je czytać – no, chyba że ktoś ma wersję e-book.

Czytanie może w doskonały sposób umilić niemal każdą podróż wszelkimi możliwymi środkami transportu, takimi jak np. samolot, samochód czy pociąg. Świetnie się sprawdza także w komunikacji miejskiej, w codziennej drodze do pracy. Cena książek także jest bardzo przystępna, ponieważ ilość informacji i historii, jakie z nich wyciągamy, jest przeogromna i zdecydowanie tego warta. Uważam, że zakup książki nie powinien być dla nikogo problemem. Jakie są moje ulubione rodzaje oraz gatunki książek, na które warto zwrócić uwagę?

Książki biograficzne

Wydawnictwa w Polsce oferują przede wszystkim biografie. Uwielbiam się dowiadywać masy informacji na temat ludzi, których podziwiam, a także uważam za ciekawych. W biografiach często znajdujemy rzeczy, których nie ma nigdzie indziej, np. w internecie czy gazetach. Ponadto nie znajdziemy tam nic zmyślonego, ponieważ w większości przypadków autorzy pracują z osobami, o których ta biografia jest. Zabawnie jest dowiadywać się o nowych śmiesznych i interesujących historyjkach na temat tych osób, przez co ich obraz może się nam zmienić na lepsze lub gorsze.

Powieści kryminalne

Bardzo lubię także powieści kryminalne. Ten gatunek plasuje się u mnie wysoko w hierarchii ważności, zarówno w literaturze, jak i kinematografii. Z wielką ochotą czytam o zabójstwach i szukaniu winnych – z historii zarówno opartych na faktach, jak i tych zmyślonych. Zawsze do końca jesteśmy trzymani w napięciu, a winnym często okazuje się ten, którego nigdy byśmy o to nie podejrzewali.

Literatura fantastyczna

Na trzecim miejscu stawiam na literaturę fantasy, która potrafi świetnie zadziałać na naszą wyobraźnię, a także na wyobraźnię reżyserów filmowych. Dzięki czemu powieści takie jak „Władca Pierścieni” Czy tomy z „Pieśni Lodu i Ognia” ukazały się na ekranach kin i telewizorów.